Yazıcı Tarayıcı

- 829 Ürün

  Yazıcı Fiyatları

  Gerek iş hayatımızın gerek güncel yaşantımızın vazgeçilmezi haline gelen printerlar, gün geçtikçe yaşam alanımıza daha çok giriyor. Özellikle Canon Yazıcı çeşitleriHp laserler Epson Tanklı Yazıcılar Oki Renkli Yazıcılar  Brother Siyah Beyaz yazıcılar gibi dünya markaları teknolojik rekabet içinde. Türkiye Pazarında ise Canon yazıcı fiyatları ve Hp yazıcı fiyatları rekabetin finansal kısmında kıran kırana savaş veriyor. 

   

  Yazıcı Fiyat performans kriteri ilk satın alma önceliğini oluştursa bile, bir yazıcıya sahip olma maliyeti her zaman göz önünde bulundurmamız gereken öncelikli koşul olması gerekir. Toner ve ya kartuş fiyatlarının yazıcı fiyatlarını geçtiğini,  toner bittiğinde görüyoruz. Laser Yazıcı ve Mürekkepli Yazıcı Modelleri üreticileri, satın alma maliyetini bir pazarlama öğesi olarak kullanır hale geldiler. 

  Yazıcı Modelleri

  Bilgisayarımızdan kablolu kablosuz ve ya bluetooth aracılığı ile gönderdiğimiz yazı resim gibi dökümanları basmamızı sağlayan cihazlardır. Genel olarak sınıflandırırsak nokta vuruşlu yazıcılar, laser yazıcılar, mürekkep püskürtmeli yazıcılar olarak üçe ayırabiliriz.

  Laser Yazıcılar

  Profesyonel kullanıcıların vazgeçilmez ürün modeli Laser yazıcılardır. Bugün itibariyle gerek fotokopi makinelerinde gerekse çok fonksiyonlu yazıcılar kullanılmaktadır. Laser yazıcılar, renkli laser yazıcılar, çok fonksiyonlu laser yazıcılar, çok fonksiyonlu renkli laser yazıcılar olarak çeşitlenmiştir. Türkiye'deki pazar payı Hp laser yazıcı, canon laser yazıcı, Brother Laser Yazıcı, Oki laser Yazıcılar olarak sıralayabiliriz. Laser Yazıcılar A4 ve A3 olarak satılmaktadır. Teknolojik Olarak Drum'lı ve drumı ayrı olarak piyasada mevcuttur. 

  Renkli Laser yazıcılar

  Siyah beyaz yazıcıdan sonra renkli laser yazıcılar baskı teknolojileri içinde yeni bir çığır aşmıştır. Her ne kadar ilk satın alma maliyeti uygun gibi görünse de. Laser toner fiyatları bir yazıcı fiyatını bazen katlamaktadır. Laser renkli çıktılarının kalitesi bu fiyat problemini görmezlikten gelmemizi sağlamaktadır. Renkli laser tonerler mavi, sarı, kırmızı, siyah olarak hazırlanmıştır. Bazı modellerde ayrı ayrı bazı modellerde bütün olarak gelmektedir. 

  Nokta vuruşlu yazılar

  Noktalı vuruşlarla yazıyı oluşturan yazıcılardır. Genel anlamda fatura makbuz ve defter basmak  için kullanılan, 80 kolon A4, 136 kolon A3 ebadında yaprak ve ya sürekli form olarak döküm alınan Yazıcı modelidir.

   Genel olarak 9 pin veya 24 pin olarak piyasada bulunur. Nokta vuruşlu Modelleri kullanım yerine göre değişim gösterir. Hız ve performans isteniyorsa 24 pin tercih edilmelidir. Eğer standart fatura veya makbuz dökülecekse 9 pin idealdir. Türkiye piyasasında Oki nokta vuruşlu yazıcılar oldukça revaçtadır. Bu seride en popüler olanı oki 3320 ve oki 3321 modelidir. Diğer Nokta vuruşlu Yazıcı Modellerinden bazıları Epson Lx-350 Oki ML1120, Oki 5720, Oki 5520, Epson FX-890 dır. Epson FX 890

  Tanklı yazıcı Çeşitleri

  Değişen teknoloji ile daha önce yüksek paralar ödediğimiz yazıcılara daha kolay erişebiliyoruz. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar laser yazıcıların altında daha çok ev kullanıcısına hitap eden bir üründü. Ta'ki Tanklı yazıcılar çıkana kadar. Dolum yapıla bilen yazıcı modelleri mürekkep püskürtmeli yazıcılarda ön sırayı almıştı. Fakat tanklı yazıcılar bu işi daha kolay hale getirdi. Yazıcı üreticileri bu modelleri pek satmak istemeseler de markalar arası rekabet bu duvarı yıktı. Epson Tanklı Yazıcılar, Canon Tanklı Yazıcılar, Brother Tanklı yazıcı çeşitleri ile ciddi bir pazar savaşı vermektedirler. Canon G3400, Canon G2400 G1400 modeli. Epson L810 epson L1800. Brother T500w Brother t300  modelleri en çok satan tanklı modellerdir.

   

  Mürekkep Püskürtmeli Yazıcılar

  Teknolojinin gelişmesi taleple doğru orantılıdır. Mürekkep püskürtmeli yazıcılar son kullanıcı tarafından en çok tercih edilen modellerdir. Bunun temel sebebi ekonomik nedenlerdir. Aylık baskı hacmi ne kadar çok olursa mürekkep tabanlı yazıcıların baskı maliyeti artmaktadır. Ters orantılı olarak ayda 1-100 sayfa baskı yapılıyorsa 30 usd ile 100 usd lik bir yazıcı almak çok mantıklıdır. Canon mürekkep püskürtmeli yazıcılar Türkiye pazarında oldukça geniş tabanlı ürün yelpazesiyle üstünlüğünü muhafaza etmektedir. Mürekkep püskürtmeli kartuş fiyatları doluma göre her ne kadar pahalı olsa da makinenin ömrünü uzatmaktadır. Canon kartuş fiyatları, Hp Kartuş fiyatları.

   


  Koyurenk.com E-ticaret