Ips Ekran Fiyatları

- 2 Ürün

  Ips Monitör Fiyatları

  Ips monitör nedir. Ips ekran bir monitör panelidir.

  Ips ekran özellikleri, IPS açılımı (In-plane switching) olan monitör panel modeli 1996 yılından bu güne kullanılmaktadır. Gelişen teknolojinin değişimiyle daha önceleri sanayi kuruluşlarında ve büyük ajanslarda kullanılan ips monitörler şimdi evlerimize ve iş yerlerimize girdi. Ips ekranları iki temel özellik açısından değerlendirebiliriz. İlk olarak led monitöre bakış açısından konuya girebiliriz. Genel olarak dik olarak baktığımız monitörlere açıyı değiştirdiğimizde görüntünün kırıldığını ve bozulduğunu fark ederiz fakat ips led monitörlerde 178 derece bakış açısına kadar görüntü bozulması söz konusu değildir. özellikle birden fazla aynı ekrana bakın kişi olunca ve ya hareket halinde bir izleme söz konusu ise ips monitörün ne kadar önemi olduğunu anlayacağız. İkinci olarak renk doyumunun dik olarak bakıldığında ki özellikleri yine 178 derece açıdan bile bakıldığında bu netliği gösterebilmesidir. Tabi ips ekran çeşitlerinin özellikleri bunla da bitmiyor. Diğer taraftan elektrik sarfiyatının normal ekranlara göre daha az olması da hem ekonomik hem de ergonomik olduğunu gösteriyor.

  Ips Monitör Modelleri

  IPS teknolojisi geçmişine baktığımızda 20 yılı buluyor. Bu zaman diliminde farklı markaların farklı isimlerle teknolojik yenilikler yaptığını görüyoruz. Genel olarak ips ekranı kullanacağımız yere göre de isim verildiği oluyor.

  S-IPS; Tepki süresi ve üretim maliyetini düşürmek için geliştirilen bu teknolojiyi günümüz cihazlarında sıkça görebilirsiniz. Hatta S-IPS piyasada en çok görülen IPS paneldir diyebiliriz.

  H-IPS; Yeni nesil S-IPS panel. Piksel hizalanması biraz farklıdır. Yatay olarak ayarlanmış bu hizalanma sonucu panele Horizontal IPS yani Yatay IPS denmiştir. Ufak bir elektrot ile pikseller düz yatay çizgiler olarak ayarlanmıştır. Modern IPS panelleri yakından incelerseniz genelde H-IPS piksel yapısında olduğunu görürsünüz.

  Ips Panel Fiyatları

  Ips teknolojisinin bulunmasından sonra her marka kendine göre yeni ips modelleri geliştirdi. IPS monitör markalarının arkasın panel üreticilerini görüyoruz. Bununla beraber led ips monitör fiyatları markadan markaya değişmektedir.


  Koyurenk.com E-ticaret