Anakart Modelleri

- 140 Ürün

  Mainboard Modelleri

  Anakart bir başka deyişle mainbord lar isminden de anlaşılacağı gibi bir bilgisayarın temel omurgasıdır. Anakart üzerinde işlemci "CPU" yuvası, bu Cpu ya bağlantıları olan uygulama köprüleri, bu köprü alt işlemcilerin oluşturduğu portlar bir mainbordun temel olmazsa olmazlarıdır. Anakart gerek kendi üzerindeki verileri gerekse dışarıdan gelen verilerin toplandığı ayrıştırıldığın, üzerinde ilave kartların takılacağı slotlar, ram yuvaları, sata portları, kasa bağlantı soketleri, power girişi, klavye, eternet usb portlarının bulunduğu bazı modellerinde ekran kartının da anakart üzerine yerleştirildiği elektronik parçalardan, devrelerden oluşan bir karttır.

  Anakart Markaları

  Mainbord markaları oldukça çeşitlidir. Asus anakart modelleri, Msi mainbord modelleri, Gigabyte ana kart çeşitleri, jetway anakart modelleri gibi. Ülkemizde yukarıda paylaştığımız anakart markaları en çok rağbet gören dolayısıyla en çok satan markalardır. Anakart markaları Cpu markasına göre üretim yapmaktadır. Intel işlemcili ana kartlar, AMD işlemcili main boardlar anakart üretiminin başlıca iki markasının bilgisayar anakartlarının vaz geçilmez ikilisidir. Tabi burada Intel anakartlar en çok satan markadır. Ucuz anakartlar pazar içinde yeri oldukça büyüktür. 

  Anakart Fiyatları

  Mainboard fiyatları marka bilinirliğine ve kullanılan malzemeye göre değişim göstermektedir. Markanın getirdiği bilinirlik ile satış grafiği ile fiyatlarda yükselmektedir. Bunun yanında kullanılan ekipmanlarda anakart fiyatlarında değişim göstermektedir. Tabi mainboard fiyatları üzerinde bulunan on board diye tanımladığımız diğer kartların da bulunmasıyla anakart fiyat ve özelliği değişim göstermektedir. Önceleri bir ethernet kartını sonradan satın alırken şimdi ethernetsiz anakart yok gibidir. Bunun yanında ekran kartları hala opsiyonel olarak anakartlar üzerinde talebe göre bulunmaktadır 


  Koyurenk.com E-ticaret