Adsl Modem Fiyatları

- 19 Ürün

  Adsl Modem Nedir

  Günlük Hayatımızın vaz geçilmezi olan internet iletişiminin sağlayıcısı olan elektronik alete verdiğimiz isim Modem. Tanımlarsak, modilatör ve demodilatör uygulamalarının aynı yapıda çalışan birimine verlen isimdir MODEM. Hem iş ve ev ortamında hem de cep telefonlarımızda kullandığımız internet iletşimin bağlatı aracıdır modem. 14Kb den 1Gbps transfer hızına gelinceye kadar çeşitli Xdsl modemlerle karşılaştık. Günümüzde kullandığımız modemlere baktığımızda kısaca şöyledir. Kablolu Adsl Modem, Kablosus Adsl Modem, Vdsl Modem , Fiber Modem gibi temel adsl modem çeşitleri vardır. DSL (Asymmetric Digital Subscriber Line); Asimetrik Dijital Hattı teknolojisi, telefon kabloları aracılığıyla veri iletimini sağlar. sistemde bilgi ulaşımı telefondan bağımsız ama aynı kablo üzerinden çalışır. Bu sistem zaman içinde geliştirimiş ADSL 2+ ve VDSL gibi türevleri ortaya çıkmıştır. Bilgisayar iletişim bağlatı nokktası olarak ethernet, usb, wireles oldukça kullanımları yaygındır.

  Kablolu Adsl Modem

  Temel anlamda aldığı veriyi bir bilgisayara ulaştırırken yine bakır kablo aracılığı ile iletişimi kuran modem çeşitlerindendir.

  Kablosuz Adsl Modem Fiyatları

  İnternet erişimini sağladığımız modem ile bilgisayar arasında ki iletşimin kablosuz "wireless" olarak sağlayan modem çeşitlerine verdiğimiz isimdir wireless modem. Wireless Adsl Modem kendi içinde oldukça çeşitli özelliklere sahip modelleri vardır. Başlıca kablosuz modem markaları. D-link Tp-link, Zyxel, Tenda gibi adsl modem markalarını sıralayabiliriz.

  Fiber Adsl Modem Fiyatları 

  Fiber optik, plastikten yapılmış şeffaf ve ışığı geçirme özelliği olan bir bağlatı türüdür. Fiber optik kablolar her türlü verinin yüksek hızda iletişimine olanak verir. Fiber kablolar uzun yıllar dayanır ve dışarıdan müdahale etmek zor olduğu için yüksek güvenlikli bir iletişim sağlar. Fiber Optik kablo teknolojisi daha fazla veri taşınmasına olanak sağlar.

   Vdsl Modem Fiyatları

  VDSL açılım olarak (Very High Speed Digital Subscriber Line) çok yüksek hızlı dijital iletişim olarak tanımlaya biliriz. Bakır kablo aracılığı ile santrale kısa mesafede bulunan internet abonelerine yüksek bant genişliği sunan hızlı bir internet hizmetidir.


  Koyurenk.com E-ticaret