Switch Fiyatları

- 222 Ürün

  Network Switch Çeşitleri

  Kelime anlamı olarak anahtar, yönünü değiştirmek, açmak kapamak gibi anlamları olan bilgisayarların ağ yolu paylaşımlarını düzenlemek amacıyla kullanılan cihazlardır. Aynı ağ üzerinde kullanılan bilgisayarların birbirleri ile iletişimde kalması yada birbirlerinden izole edilmesi için gerekli düzeni sağlayan cihazlara verilen isimdir. Sektrümüz de 5 port switch, 8 Port switch, 16 Port switch, 24 Port switch, 48 Port switch çeşitleri en çok kullanılan modllerdir. Gelişen teknolojik yapı doğrultusunda daha hızlı switch, yönetilebilir network switch, fiber switch gibi çeşitleri de kullanma zorunluluğu getirmiştir. İletişimin bu kadar yaygın ve içi içe olduğu bir teknolojik dünya dönemine girdik. Her bilginin her yere gitmesi güvenli şekilde ulaşması ve tabiki hızlı şekilde ulaşmasını kontrol eden anahtarlayan cihazdır SWITCH. Başlıca network switch markaları. Hp switch modelleri, D-link Switch çeşitleri, Cisco Switch Fiyatları, Tp-link switch, Digitus Switch çeşitleri, Zyxel Switch modelleriAllied Telesis Switch çeşitleri gibi markaları ön planda görebilmekteyiz

  Gigabit Switch Özellikleri

  Ağ içerisinde hızlı fiber optik bağlantıları destekler. MAC (Media Access Control) seviyesinde data oranlarını 10 kat artırır ve böylece Video konferans, komplex görüntüler ve yoğun bilgi içeren uygulamaları destekler.10 Mbps Ethernet’den 100 Mbps’lık Fast Ethernet’e geçiş ne kadar deneyim gerektiriyorsa 1000Mbps Gigabit Ethernet’e aynı oranda deneyim gerektirir. Ayrıca kullanılacak protokol yığınlarına gerek yoktur. Yönetilebilir Switch Modelleri (Manageable Switch Çeşitleri), yönetilmez Switch Çeşitleri de gigabit özelliklerine sahip ola bilir. 24 port gigabit switch fiyatları konusunda marka ve özelliğe göre ücretlendirme değişmektedir.

   Yönetilebilir Switch Özellikleri

  Hangi aygıt kim ile konuşacaksa dataları sadece hedef aygıta gönderir. Hangi portta hangi aygıt bağlı olduğunu bilir. MAC adreslerine göre hafızasında tutar. Bir diğer fark ise Bandwidth eşit olarak paylaştırır. Yani tüm portlar aynı anda 10Mbit, 100Mbit yada 1GBit çalışabilir. Akıllı Switchlerde bir yönetimin yapılacağı web ara yüz vardır. Akıllı switch bilgiyi datayı ana kaynaktan varış noktasına ulaştırır trafiği meşgul etmez. Akıllı switch ler port özelliğine göre çalışabir. yönetilebilir switch lerde port koruma özelliği vardır herhangi bir loop durumunda sistem kilitlenmez. Akıllı switch ler daha hızlıdır. Akıllı Switchlerde storm kontrol sayesinde brocast,multicast ve unicast limitleme yapılabilir. Akıllı switchlerle port kontrolu yapılabilir mac adres tanımıyla çalışacak cihaz güvenliği kontrolü sağlana bilir.


  Koyurenk.com E-ticaret