Router Modelleri

- 47 Ürün

  D-link Router Fiyatları Modelleri

  Router bir ağ ortamındaki bilgisayarların adreslenmesini sağlar. Örneğin subnet1 192.168.1.1 ile 192.168.1.254 arasında IP numaraları olan bilgisayarlar topluluğu olsun birde subnet2 deki 192.168.2.1 ile 192.168.2.254 arasındaki IP numaralarına sahip bilgisayarlar olsun.

  Bu iki subnet arsında belirlenmi bir yönlendiriciniz yoksa swich yada hub gibi bir ağ ürününe sahip olsanız bile Subnet 1'deki bir ağdan Sunet 2'deki bir ağa ulaşmanız imkansızdır. yönlendirme burada devreye giriyor. Subnet 1 ve Subnet 2 için arasında iletişim kurmak için Router üzerinde Route table(Yönlendirme tablosunda) iki subnet için gerekli bilgilerin olması gerekir.

  Normalde subnet1 ve subnet2 ağındaki donanımlar kendi içlerinde bir switch ile iletişim kurarken subnet1 deki bir bilgisayar subnet2 deki bir bilgisayarla nasıl iletşim kuracağını bilemez. Nedeni ise farklı IP bloğuna sahip donanımlar birbirlerini göremezler. Router tam da bu yönlendirmeyi yani iki subnet arasındaki iletişimi sağlıyor.

  Router Markaları

  D-link Router çeşitleri, Tplink router fiyatları, Draytek Router fiyatları, Asus Router çeşitleri

  Router Fiyatları

  Her markanın kendi çizgisinde bir teknik alt yapısı mevcut. Bu doğrultuda router fiyatları hem model anlamında hem de router markaları bakımında farklılıklar arz etmektedir. Özellikle hp router fiyatları ve cisco router fiyatları hem performans hem de fiyat bakımından yüksektir. Giriş seviyesi tarafında ise dlink router fiyatlar, tplink router fiyatları, draytek router fiyatları birbirleriyle hem kalite performans ve fiyat anlamında oldukça rekabetçi durumundadırlar


  Koyurenk.com E-ticaret