Doküman Tarayıcı Fiyatları

- 26 Ürün

  Doküman Tarayıcı Fiyatları

  Her sektörde olduğu gibi fiyat performans ve marka üçgeninde doküman tarayıcı fiyatlarını etkileyen öğeler arasında marka büyük rol oynamaktadır. Bölgeler ülkeler açısından bakıldığında ise doküman tarayıcı markaları fiyat analizi yapıldığında markanın o bölgedeki tanınmışlığı ile doğru orantılıdır. Büyük dünya markalarının yanı sıra o bölgenin yerel markaları kendi içinde bu pastadan pay almak istemektedir. Belge Tarayıcı Performansına gelince kullanım amacına göre değişim göstermekle birlikte, hızlı doküman tarayıcı modeller satış anlamında başı çekmektedir.

  Döküman Tarayıcı Nedir

  Doküman tarayıcılarında ana işlevi tarayıcı gibi basılı bir evraktan, yani gazete, kitap, dergi, herhangi bir A3 A4 ebadındaki dokümanı dijital ortama aktarmaya yarayan bir cihazdır. Peki Doküman tarayıcı ile tarayıcı arasındaki farklılıklar nelerdir. 

  Belge tarayıcılara genel anlamda bakıldığında, dakikadaki sayfa tarama sayısı ile farklılığı göstermektedir. Model ve markasına göre günlük 20,000 sayfaya kadar tarama yapabilen doküman tarayıcılar vardır.

  Belge tarayıcılar arşivleme konusunda bilgisayarda veya yedekleme ünitelerinde yer anlamında daha tasarrufludurlar. Daha hızlı tarayarak zaman anlamında öne geçerler. Defter pasaport ehliyet ve herhangi bir evrakı arkalı önlü tarama özellikleri vardır. Tabi kitap tarama ek aparatlarıyla da mümkündür.

  Doküman tarayıcılarının en önemli özelliklerinden birisi OCR yazılım desteğidir. Karakter tanıma okuma özeliği ile okunamayan karakterlerin daha okunuşlu hale gelmesi sağlamaktadır. Genel anlamda içlerinden standart programlar çıksa da ek yazılımlar ile çok çeşitli ihtiyaçları en profesyonel şekilde düzenleyip kullanıcıya sunmakta gerekirse taranan metinin gerekli bölgelerini tarayıp sorgulama yapıp araştırma sonucunu gerekli yerlere gerek mail gerekse uyarı şeklinde bildirimler yapabilmektedir. Esas amaç olarak kullanım yerine göre profesyonel hizmet vermek amacı ile satın alımı yapılmaktadır

  OCR Nedir

  OCR kısaca Optical Character Recognition yani optik karakter tanıma tanımlama anlamına gelmektedir.

  OCR işlemi basılı bir evrakı tarayıcılar yardımıyla taranarak pc ortamına aktarılmasıyla oluşan resim formatındaki dosyaların OCR programları tarafından piksel incelenerek yazı veya resim olarak ayrıştırılıp resimlerin resim, harf, rakam veya diğer ASCII sembollerin karakter olarak el ile yazılmış gibi düzenlenebilir Word, Excel, Text gibi kelime işlemci veya hesap tablo programları veya pdf olarak kaydedilmesidir.

  Yüksek Hızlı Döküman Tarayıcı Fiyatları

  Hızlı döküman tarayıcılar fiyat performas bakımından da markalar arasında büyük bir pazar kazanma savaşındadır.  Canon hızlı doküman tarayıcı fiyatları Türkiye pazarında önemli bir yer almıştır. Canon hızlı döküman taryıcılardan bazıları 

  Doküman Tarayıcı modelleri

  CANON SCANFRONT-400 imageFORMULA ScanFront 400

  Canon Dr-C225W Döküman Tarayıcı A4

  Canon Dr-C230 Döküman Tarayıcı A4

  Canon Dr-C240 A4 Döküman Tarayıcı

  Doküman Tarayıcı Markaları

  Başlıca belge tarayıcı  markaları aşağıdadır.

  Fujitsu doküman tarayıcıBrother hızlı doküman tarayıcı, Xerox hızlı doküman tarayıcı modelleri, Fujitsu hızlı döküman tarayıcı fiyatları canon döküman tarayıcı fiyatları

   


  Koyurenk.com E-ticaret