Desktop Workstation

- 6 Ürün

  Workstation Pc 

  Genel anlamda mühendislik uygulamaları için kullanılan Autocad  Adobe CCT gibi çizim programlarında rahat performans için tasarlanmış cihazlardır. Bu cihazlarda kullanılan grafik kartları güçlü yapıya sahip kartlardır. 

  Neden İş İstasyonu Almalıyım?

  Sıradışı fikirler edindiğinizde bunları gerçekleştirebilecek cihazlara erişebilmeniz gerekir. Kafanızda tasarladığınız gerçeklik üstü fikirleriniz için bir desktop pc den fazlasına ihtiyaç duyarsınız. ister yollar, binalar, köprüler iş merkezleri inşa ediyor, ister çizgi filmler için animasyon karakterleri tasarlıyor, ister karmaşık simülasyonlar çalıştırıyor, isterseniz önemli bir finans kuruluşunun yoğun finansal işlemlerini yapıyor olun, bu tür zorlu işlerin hepsi olağanın ötesinde bir güç ve performans isterler, işte sizlere bu imkânları sunabilecek cihazlar ancak iş istasyonlarıdır. Çeşitli markalarda piyasada yer almaktadırlar. Bunlardan başlıcaları Hp İş istasyonu Dell İş İstasyonu Lenovo İş İstasyonu gibi markalar workstation pazarında hakimdirler. 

  İş istasyonu fiyatları normal pc fiyatlarına göre bir kademe yüksek olabilir. Bu performasdaki cihazlar yukarıda da belirttiğimiz gibi üstün grafik işlemleri için ideal sistemlerdir.

  Birçok uygulamanın yoğun ve güçlü bir bilgisayar ile kolaylıkla yapılabilmesini sağlayan iş istasyonları [workstation] hızlı ve güçlü bilgisayar gereksinimi olan kullanıcılar için en akılcı çözümlerden birisidir, workstationlar, alt yapı olarak sunucu tabanlı işlemci, anakart ve ram kullanmaktadır.

  Workstation bilgisayarlar

  iş istasyonu olarak da isimlendirilmektedir. Workstation Pc lerin Cpu ları performans bakımından çok gelişmiştir. Workstation bilgisayarlar, özel bir amaç için geliştirilmiş olan bilgisayarlar olarak düşünebiliriz. Workstation bilgisayarların üzerinde, normal bilgisayarlarda bulunmayan bir takım özel parçalar bulunmaktadır. Workstation bilgisayarlar üzerinde bulunan bu farklı özellikler, belirli bir görev ya da performansın sağlanabilmesi için kullanılan donanımlar olarak tanımlanabilmektedir.


  Koyurenk.com E-ticaret