Canon 5Ds R Body Dslr Fotoğraf Makinesi

Canon 660-19-54328

Bu ürünü en uygun fiyata satın almak için teklif isteyebilirsiniz ! • Ürün Açıklaması
 • Yorumlar
 • Ödeme Seçenekleri
 • Geri Bildirim

 


Canon EOS 5DS DSLR Fotoğraf Makinesi İncelemesi ve Teknik Özellikleri


 

Canon EOS 5D Serisine Genel Bakış

Canon 5D serisinin başlangıçtan bu yana en çok tercih edilen Full Frame DSLR olduğunu söylemek hata olmaz. Full Frame CMOS sensör, büyük LCD ekran, daha iyi fps hızları ve mükemmel renk algısı ile döneminin bir numarası olan Canon EOS 5D, sonrasında devrim niteliğinde değişiklikleri vaat etmiş ve sunmuştu. Canon EOS 5D Mark II video çekebilen ilk Full Frame DSLR olmuş üstüne üstlük 20MP üstü bir çözünürlük ve daha iyi ISO performansıyla birinci sıradaki yerini rakiplerine kaptırmamıştı. Ve sonunda Canon EOS 5D Mark III yüzünü göstermiş fotografium.com liderlik koltuğundaki yerini daha da sağlamlaştırmış ve performansıyla ve hızlı netleme, daha iyi seri çekim, daha sağlam gövde yapısı, ve daha iyi fotoğraf ve video performansıyla çok daha fazlasını kullanıcılarına sunmuştu. 

 

 

  

Tarihler 2015in ilk günlerini gösterirken çok farklı bir şeylerin ipuçları ortaya çıktı. Bu gelen 5D Mark IV mü olacaktı yoksa daha farklı bir gövde mi? Söylentiler arttı, özellikler söylentilerin asılsız çıkma olasılığının artmasına neden oldu vs. Ve Canon bu söylentilerin ne kadar gerçek ne kadar sahte olduğunu gösterdi. Tarihler 2015 Şubat ayının ilk haftasını gösterirken iki farklı model ile Canon karşımıza çıktı. Canon EOS 5DS ve Canon EOS 5DS R. Birinin diğerinden farkı yani R olanın düz olanından farkı OLPF filtrenin olmaması. Ne gibi farklılıkları var bunları zaten inceleyeceğiz. Şimdi Dünyanın en çok satan Full frame DSLR fotoğraf makinesi serisi olan 5D serisinin sonuncu üyesi Canon EOS 5DS Body fotografium.commodelini inceleyelim.Canon EOS 5DS R modelini Sayfamızdan inceleyebilirsiniz.

 

 

 

Canon EOS 5DS DSLR Genel Bakış

Canonun üst sınıf Full Frame modellerlinin son çıkan modeli olan Canon EOS 5DS gövde olarak diğer 5D Mark IIIten çok farklı olmadığı görülüyor. Sağlam temeller üzerine kurulan magnezyum alaşım gövde ve diğer body özellikleri göz önüne alındığında temel olarak aynı body gibi görünse de asıl değişiklik Sensör yapısında yapılan ve iki katı çözünürlük farkı. 50.6 megapiksel çözünürlüğe sahip Full Frame CMOS Sensör ve  Çift DIGIC 6 Görüntü İşlemci ile fotoğraftan alınacak maksimum kaliteyi yakalayabiliyorsunuz. Özellikle profesyonel kullanıcıların hedeflenmesi ve profesyonele yönelik yapılan değişiklikler ile gündeme bomba gibi düşen Canon EOS 5DS yine en tepedeki yerini aldı. Canon EOS 5DSde sadece bu değişiklikler yok tabiî ki. Video çekimine yönelik yapılan AF sistemi ile videoda manuel netlemenin yanı sıra otomatik ve sürekli otomatik seçenekler eklenmiş durumda. Eklenen diğer özelliklerden bazıları ise şöyle: Time Lapse Çekim, saniyede 5fps seri çekim hızı, 50 megapixel üstü çözünürlük, Çift DIGIC 6 Görüntü işlemci, daha sağlam magnezyum alaşım gövde yeni eklenen özelliklerin başında geliyor.fotografium.com

Şimdi de bu özelliklerin detayına inelim.

 

 

 
Canon EOS 5DS 50.6 Megapiksel Full Frame CMOS Sensör

Şu ana kadar sunulmuş tüm marka ve modeller göz önüne alındığında en yüksek megapiksele sahip DSLR fotoğraf makinesi Canon EOS 5DS. Her bir piksel diotu mükemmel performans sergilerken CMOS sensörün düşük ışıktaki mükemmel performansı ise daha düşük gren ve noise performansı sunabiliyor. 

 

 

 50.6 megapiksel çekimlerimde bana ne katar?

Yüksek çözünürlüklü fotoğraflar genelde büyük boyutlu baskıları alırken kolaylık sağlar. Ortalama 50x70cm ya da 70x100cm büyüklüğündeki baskıları almak için 12 megapiksel çözünürlük fazlasıyla yeterli olurken daha büyük boyutta baskı almak için yüksek megapiksel düşünülebilir. Baskı kısmının da ötesinde daha doğru bir karanlık oda ya da günümüzün deyimiyle aydınlık odada yapılacak işlemler için önemli bir rol oynuyor. Daha detaylı işlemden geçen fotoğrafı daha doğru renklerde daha doğru boyutta ve keskinlikte sunmak kolaylaşıyor. fotografium.com

 

 

 
Canon EOS 5DS ile 50.6 megapiksel çözünürlüğe sahip fotoğraflar ne kadar önemli Canon EOS 5D Mark III ile aynı şeyi yapamaz mıyım?

Canon, 5DS modelini daha üst seviye fotoğrafçılar için düşündüğünü gösteriyor. Ürün fotoğrafçıları, yiyecek fotoğrafçıları, moda fotoğrafçıları, manzara fotoğrafçıları, kısaca tüm fotoğrafçılar tarafından kullanılabilecek ve bunu profesyonel anlamda yapacak olanlar için bire bir çözüm olacaktır. 

 

 

 

Gelişmiş Picture Style ile Canon EOS 5DS

Canon EOS 5DS gelişmiş bir Picture style ayarı yapabilmenizi sağlıyor. Bu sayede jpeg fotoğraflarda daha iyi netlik ve keskinlik alabiliyorsunuz. Daha detaylı ayarın yapılabilmesi sayesinde fotoğraflarınız artık daha net ve ilham verici. fotografium.com

 

 

 
5DSnin EOS Sahne Algılama Sistemi ve RGB + IR Ölçüm Sistemi

EOS 5DS kamera yaklaşık 150,000 piksel çözünürlüğe sahip bağımsız bir RGB + IR ışık sensörü kullanır ISA Akıllı Sahne Analizi sistemine sahiptir. Bu sistem sayesinde konuyu otomatik oalrak takip eden sistem daha net görüntüleri fotografium.comkullanıcısına vaat ederken hız konusunda da büyük kolaylık sağlamaktadır. 

 

 

 Canon EOS 5DSnin 61-Nokta Yüksek Hassasiyete Sahip Retiküler AF Sistemi

Gelişmiş izleme performansı ile daha hızlı ve hassas AF yapabilen EOS 5DS, 41i cross type olmak üzere 61-noktalı yüksek hassas Refiküler AF sistemine sahiptir. Yaklaşık 150.000 pikselden oluşan RGB + IR AF Sensörü hareketli sahnelerin vazgeçilmezi olmasında 5DSnin en büyük yardımcısı oluyor. fotografium.com

 

 

 Canon EOS 5DS ile Gelişmiş Ayna Kontrol Mekanizması ve Deklanşör Gecikme

Dijital SLR yani refleks bir kamera olan Canon EOS 5DS, ayna mekanizmasını bağımsız bir yapıda sunmayı tercih etmiş. Böylece ayna teknolojisi konusunda yaşanan sorunların ve eksikliklerin ortadan kalkmasını fotografium.com sağlamış ve görüntü üzerindeki etkisini bağımsızlaştırarak azaltmıştır. Bu da pozlamada ve deklanşör gecikme süresindeki performansını artırmıştır. 

 

 

 Anti-Flicker Özelliği

Çok duymadığımız fakat önemli bir özellik olan Anti-Flicker özelliği seri çekim fotoğraflarda ortam ışığının tam alınamaması sorununu ortadan kaldırıyor ve doğru ışığın objektiften geçerek sensöre ulaşmasını sağlıyor. Aynı şekilde bu özellik videoda da etkili bir performans sergiliyor. Kısaca flickr şu şekilde tanımlanabilir. Örneğin seri çekimde yaklaşık 3 kare fotoğraf çekin ve aynı pozlama değerlerinde olsun. Yani manuel ayarda çekim yapın. Bir iki sn fotoğraf çektiğiniz zaman arka arkaya geçiş yaptığınız zaman aradaki birkaç karenin daha karanlık birkaçının da normal pozlandığını görebilirsiniz. Anti-Flickr özelliği ise bunun önlenmesi adına geliştirilmiş bir sistem. fotografium.com

 

 

 Canon EOS 5DS 1.3x ve 1.6x Crop Çekim

Canon yeni modelinde bu özelliğini kullanmayı tercih etmiş. Özellikle spor ve ornito fotoğrafçılarının ve yüksek odak değerinde yapılması gereken çekimler için ideal bir seçenek olan APS-H ve APS-C sensörlü makinelerde olduğu gibi 1.3x ve 1.6x crop yapabilme özelliği şu şekilde açıklanabilir. Örneğin 400mm lensiniz var ve bunun üzerine TC takmak istemiyorsunuz diyaframdan kaybetmemek için. İşte burada crop faktör devreye giriyor ve 1.3x değerinde 400mm lensiniz 520mm odak değerinde ve 30.5MP çözünürlükte, 1.6x değerinde ise 640mm odak değerinde 19.6MP fotoğraf çekebilmenizi sağlıyor. Ayrıca crop faktör sayesinde AF performansını artırarak daha hızlı çekim yaparken daha net fotoğraflar alabiliyorsunuz.

 

 

 

 
EOS 5DS ile Dahili Intervalometre ve Bulb Modu Kullanın

Canon EOS 5DS uzaktan kumanda ya da benzer bir çözüm üretmeksizin time lapse çekimler yapmanıza izin veriyor. Uzun soluklu video çekimleri yapmak ve hızlandırmak yerine kısa aralıklarla çekilen fotoğraflardan çok daha kaliteli hızlandırılmış videolar oluşturabildiğiniz Time-Lapse çekimler Canon EOS 5DS ile mümkün kılınmış.

 

 

 
Canon EOS 5DSnin 3.2" ClearView II LCD Ekranı

EOS 5DS ile LCD ekran konusunda çok daha iyi parlaklığa sahip bir LCD karşımıza çıkıyor. 1.040k-nokta yansıma önleyici yapıya sahip LCD Ekran canlı ön izleme modunda bile daha doğru renkler ve daha keskin görüntüler elde etmek için kullanılabilir. Daha net sonuçlar verecek olan live view performans olarak da hızlı bir sisteme sahip olmuş çift DIGIC 6 görüntü işlemci ile. 

 

 

 

 
EOS 5DS Akıllı Vizör II

Kullanıcıya göre ayarlanabilir değerleri yansıtabildiğimiz akıllı vizör II teknolojisi tüma yarları kullanıcısına gösterebiliyor. %100 tam görüş açısına sahip pentaprizma ile uzaktan dahil bakılsa daha aydınlık ve daha büyük bir vizör olarak karşımıza çıkıyor. 

 

 

 
Özelleştirilebilir Hızlı Kontrol LCD Bilgi Ekranı

Özelleştirilebilir ikinci bilgi ekranının diğer 5D lerde olduğu gibi sağ üst kısma yönlendirilmesi sağlanmış. İkinci bilgi ekranını sürekli vizörden bakarak ya da LCD ekrandan kontrol etmek yerine basitçe buradan ayar yapabilir ve çekim gerçekleştirebilirsiniz. Bu bilgi ekranı özelleştirilebilir olması da büyük avantaj sunmuş.


Canon EOS 5DS DSLR Fotoğraf Makinesi Teknik Özellikleri

 


Genel Özellikler

Lens Bayonet

Canon EF

Makine Format

Full-Frame

Çözünürlük

Aktif: 53 Megapiksel
Efektif: 50.6 Megapiksel

Max. Çözünürlük

50.3MP: 8688 x 5792

Çekim Oranları

1:1, 3:2, 4:3, 16:9

Sensör tipi

CMOS, 36 x 24 mm

Dosya Formatı

Fotoğraf: JPEG, RAW
Video: MOV, MPEG-4 AVC/H.264
Ses: Linear PCM (Stereo)

Bit İşlem

14-bit

Toz Temizleme Sistemi

Evet

Hafıza Kartı Tipi

CompactFlash
SD
SDHC
SDXC

 


AF Kontrol

Fokus tipi

Otomatik & Manuelfotografium.com

Fokus Modu

Automatic (A), Full-time Servo (F), Manual Focus (M), Single-servo AF (S)

Otofokus Noktaları

Faz Kontrol: 61, 41 cross-type , Çapraz Tip

 


Pozlama Kontrolü

ISO Hassasiyeti

Auto, 100-6400 (Genişletilebilir mod: 50-12800)

Perde-Obtüratör

Tip : Mekanik
Hız: 1/8000 - 30 sn

Ayna Kilit Modu

Evet

Ölçüm Modu

Center-weighted average metering, Evaluative metering, Partial Metering, Spot metering fotografium.com

Pozlama Modu

Modes: Aperture Priority, Bulb, C1, C2, Custom, Manual, Programmed Auto, Scene Auto Selector, Shutter Priority
Metering Range: EV 0.0 - EV 20.0
Compensation: -5 EV to +5 EV (in 1/3 or 1/2 EV steps) fotografium.com

Beyaz Dengesi Modu

Auto, Cloudy, Color Temperature, Custom, Daylight, Flash, Fluorescent (White), Shade, Sunset, Tungsten, Twilight

 

Flaş

Flaş Modu

TTL Auto
Wireless

Dahili Flaş

Yok

Max Senkron Hızı

Mekanik Shutter: 1 / 200 sn

Flaş Telafisi

-3 EV to +3 EV (in 1/3 EV steps)

Flaş Sistemi

eTTL

Harici flaş Bağlantı

Hot Shoe, PC Terminal

 


Video Kaydı

Video kaydı

Evet, NTSC/PAL

Dosya Formatı

1920 x 1080p (Full HD)

Video Formatı

High Definition
MPEG AVC/H.264
1920 x 1080p / 29.97 fps / 25 fps / 23.98 fps
Standard Definition
MPEG AVC/H.264
1280 x 720p / 59.94 fps / 50 fps
MPEG AVC/H.264
640 x 480p / 29.97 fps / 25 fps

Pozlama Kontrolü

Auto: Shutter Speed, Aperture, ISO
Manual: Shutter Speed, Aperture, ISO

ISO Hassasiyeti

Otomatik , 100 - 6400, Genişletilebilir 12800

Pozlama Telafisi

-3 EV to +3 EV (in 1/3 EV steps)

Netleme

Otomatik

Manuel

Sürekli Otomatik

Video uzunluğu(dk)

1920 x 1280
ALL-I11 min. (654 MB / dk.)
1920 x 1280
IPB33 min. (255 MB / dk.)
1280 x 720
ALL-I13 min. (583 MB / dk.)
1280 x 720
IPB38 min. (196 MB / dk.)
640 x 480
IPB97 min. (78 MB / dk.)

Ses

Dahili mikrofon: Video ile fotografium.com

Opsiyonel Harici Mikrofon: Video ile

 


Performans

Sürekli Çekim

5 fps

Deklanşör Gecikmesi

0.059 sn

Zamanlayıcı

2 sn, 10 sn

Aralıklı Kayıt

Evet

Bağlantı

1x Ses Çıkışı, Canon N3, HDMI C (Mini), USB 3.0

Wi-Fi özelliği

Belirtilmemiş

 


Güç

Batarya

1x LP-E6N Şarj edilebilir Lityum-ion Pil Paketi

Ac Adaptör

AC Adaptör Kiti ACK-E6 (İsteğe bağlı)fotografium.com

Çalışma Sıcaklığı

Çalışma
32 to 104°F (0 to 40°C)
Nem: 0 - 85%

 


Fiziksel Özellikleri

Boyutlar

6.0 x 4.6 x 3.0" / 15.2 x 11.7 x 7.6 cm

Ağırlık

29.81 oz / 845 g sadece gövde

Bu ürüne henüz yorum yapılmamış

  AXESS
  TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
  1 12.102,47 TL 12.102,47 TL
  2 6.354,56 TL 12.709,12 TL
  3 4.312,80 TL 12.938,41 TL
  4 3.294,03 TL 13.176,13 TL
  5 2.684,55 TL 13.422,74 TL
  6 2.279,79 TL 13.678,76 TL
  7 1.992,10 TL 13.944,73 TL
  8 1.777,66 TL 14.221,26 TL
  9 1.612,11 TL 14.508,97 TL
  10 1.480,86 TL 14.808,57 TL
  11 1.374,62 TL 15.120,80 TL
  12 1.287,21 TL 15.446,47 TL
  BONUS
  TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
  1 12.102,47 TL 12.102,47 TL
  2 6.397,32 TL 12.794,64 TL
  3 4.347,77 TL 13.043,30 TL
  4 3.325,45 TL 13.301,81 TL
  5 2.713,86 TL 13.569,32 TL
  6 2.308,22 TL 13.849,33 TL
  7 2.020,16 TL 14.141,14 TL
  8 1.805,69 TL 14.445,51 TL
  9 1.640,36 TL 14.763,27 TL
  10 1.509,53 TL 15.095,33 TL
  11 1.403,88 TL 15.442,67 TL
  12 1.317,20 TL 15.806,37 TL
  MAXIMUM
  TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
  1 12.102,47 TL 12.102,47 TL
  2 6.407,12 TL 12.814,23 TL
  3 4.354,55 TL 13.063,66 TL
  4 3.330,75 TL 13.322,99 TL
  5 2.718,27 TL 13.591,36 TL
  6 2.312,05 TL 13.872,29 TL
  7 2.023,58 TL 14.165,08 TL
  8 1.808,81 TL 14.470,49 TL
  9 1.643,26 TL 14.789,37 TL
  10 1.512,26 TL 15.122,62 TL
  11 1.406,48 TL 15.471,23 TL
  12 1.319,69 TL 15.836,29 TL
  SAGLAM
  TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
  1 12.102,47 TL 12.102,47 TL
  FIX
  TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
  1 12.102,47 TL 12.102,47 TL
  2 6.392,76 TL 12.785,51 TL
  3 4.340,55 TL 13.021,64 TL
  4 3.316,66 TL 13.266,66 TL
  5 2.704,21 TL 13.521,07 TL
  6 2.297,57 TL 13.785,43 TL
  7 2.008,62 TL 14.060,34 TL
  8 1.793,30 TL 14.346,43 TL
  9 1.627,16 TL 14.644,41 TL
  10 1.495,50 TL 14.955,03 TL
  11 1.389,01 TL 15.279,11 TL
  12 1.301,46 TL 15.617,55 TL
  WORLD
  TAKSİT TUTARI TOPLAM TUTAR
  1 12.102,47 TL 12.102,47 TL
  2 6.383,65 TL 12.767,30 TL
  3 4.338,30 TL 13.014,89 TL
  4 3.318,07 TL 13.272,27 TL
  5 2.708,01 TL 13.540,04 TL
  6 2.303,14 TL 13.818,83 TL
  7 2.015,62 TL 14.109,34 TL
  8 1.801,54 TL 14.412,33 TL
  9 1.636,51 TL 14.728,62 TL
  10 1.505,73 TL 15.057,30 TL
  11 1.400,26 TL 15.402,87 TL
  12 1.313,72 TL 15.764,68 TL


  Koyurenk.com E-ticaret