Access Point Fiyatları

- 120 Ürün

  Access Point Modelleri Ve Markaları

  Teknolojik hayatımızda kablosuz cihazların yeri arttıkça yaşamımızdaki teknik kelimelere cümlelere yenisi eklenmekte. Evlerimizde işimizde çokça kullandığımız adsl modem, access point, routerswitch gibi ağ ürünleridir. Access point ve router'un ne olduğu ve nasıl kullanılacağı kafa karıştıran aletlerdir.

  Nihai tüketicilerin Access Point ve Router arasındaki farkları bilmemeleri veya eksik bilgiye sahip olmaları muhtemeldir. Kullanım şekil ve yerine göre ascess point ve router'un birbirinden farklılıkları vardır, ev veya işyerimizde kullandığımız cihazların üstünlükleri ya da benzerliklerinin yanında eksikleride mevcuttur. 

  Access Point Nedir?

  Access Point Türkçesi “Erişim Noktası” anlamına geliyor. Kısaca "AP" diyoruz, elektronik ürünlerin birden fazla bilgisayarı mobil cihazı akıllı telefonları, internete erişebilen tüm cihazları internete bağlayan cihazların ortak adıdır. AP'ler genelde kablolu bağlantıları wireless bağlantıya dönüştürmek için kullanılır. Access Point' lerin kablolu interneti wireless internete çevirme dönüştürmenin yanında sinyal tekrarlayıcı “Repeater” olarak ta kullanılır. Access Pointler "erişim Noktaları" repeater genellikle iç mekanlarda uç noktalara internet erişimi sağlamak amacıyla kullanılır.

  Router Nedir?

  Router Türkçesi “Yönlendirici” demektir. Router, her iki network arasında bağlantı kuran iletişimi ve yönlendirmeyi sağlar. Yönlendirme ya da yönetme işlemi bir veri paketinin bir istasyondan diğerine yolunun belirlenmesi ve bu yol sürecinde verinin sorunsuz şekilde yerine teslim edilmesi olarak tanımlanabilir. Network deki cihazların istikametlerini bulmalarını sağlar şöyleki bir network deki IP paketlerini bir network den diğer bir ağa taşıma işini yapan ağ donanımıdır. Network de elektronik aletlerin ip dolaşımlarını yönlendirirken paketlerin en sağlıklı şekilde switch ten porta iletilmelerini sağlar.

  Access Point ve Router Arasındaki Farklar Nelerdir?

  AP ile Router arasında birçok fark bulunur. Genellikle wireless internet ihtiyacı bulunan kişilerin bu gibi bir sorunla karşılaştığını görüyoruz. Router seçmenizin başlıca nedeni bir internet bağlantısını kendi network bağlantınıza kurarak ağa bağlanacak cihazların paylaştırma işlemidir. Acces Point ler genellikle tekrarlayıcı olarak kullanılacağı için üzerinde bir DHCP modülü bulunmaz. Bağlantıyı güçlendirmek ve daha fazla yerlere dağıtmak için tedarik edilir.

  Aruba Access Point Fiyatları

  Aruba Networks, iş ve kobileri hedef alan yeni nesil kablosuz ağ ulaşım sistemleri imalatçısıdır. ICSA sertifikalı donanımsal güvenlik duvarı olarak hazırlanmış  yönetim birimi içten içe güvenlik duvarı kontrolü icrasını, sonuç olarak eski güvelik duvarlarının iç ağ ve dış yapısı arası taramalarının tersine, sabit network ve aynı VLAN içindeki cihazların  birbirleri arasındaki yoğunluğu tümüyle stateful olarak izlenmesini ve kontrolünü sağlar sağlar. Hp aruba access point fiyatları rakip markalara göre daha pahalı olsa da performans bakımında oldukça üstündür. Hp Aruba yı satın aldıktan sonra kablosuz kategorisinde gücünü daha da arttırdığını görüyoruz


  Koyurenk.com E-ticaret